معرفی فیلم های روز جهان

امروز :
کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید .

سایت مودینگ وی دات آی آر

پچ لیگ ایران فصل 1396 97 سایت مودینگ وی دات آی آر

» محبوب ترین و پر طرفدارترین پچ لیگ برتر ایران PES2017 «

» هماهنگ با بهترین پچ PES2017 | اسموک پچ 9.4.4

دارای بیشتر از 400 ویژگی فوق العاده و منحصر به فرد و اختصاصی

کانال تلگرام: telegram.me/PGL_Patch

مجموعه آموزش های ویدیویی به زبان فارسی

 

معرفی فیلم های روز جهان

معرفی فیلم های روز جهان: فیلم Terminator Genisys 2015 نابودگر

terminator genisys script matth smith character 620x350 معرفی فیلم های روز جهان

دو قسمت اول فیلم « نابودگر » از جمله آثاری در تاریخ سینما محسوب می شوند که سینمای اکشن را یک گام به جلو هدایت کردند. قسمت اول در سال ۱۹۸۴ ،ایده پست – آخرالزمان جدیدی را مطرح می کرد که آمیخته شدنش با اکشنی جذاب، « نابودگر » را به اثری ماندگار در تاریخ سینما مبدل کرد. اما جیمز کامرون که همواره بلند پرواز بوده، در قسمت دوم با بکارگیری تکنیک های جدید جلوه های ویژه که تا آن زمان بی سابقه بود توانست اثری خلق کند که هم از جهت ساختاری و کارگردانی زبانزد بود و هم در بخش جلوه های بصری بهترین آثاری بود که تا آن زمان ساخته شده بود. در سالهای اخیر از « نابودگر ۲ » حتی به عنوان بهترین فیلم اکشن تاریخ سینما نیز یاد شده است. در ادامه با ما همراه باشید.

نام فیلم: نابودگر : پیدایش (Terminator Genisys)

کارگردان : Alan Taylor

نویسنده : Laeta Kalogridis, Patrick Lussier

بازیگران :

Arnold Schwarzenegger…Guardian

Jason Clarke … John Connor

Emilia Clarke … Sarah Connor

Jai Courtney …Kyle Reese

J.K. Simmons… O’Brien

و…

رده سنی : PG-13 ( مناسب برای افراد بالای ۱۳ سال)

ژانر : اکشن

زمان : ۱۲۵ دقیقه

منتقد : میثم کریمی

terminator genisys 2015 poster معرفی فیلم های روز جهان

اما پس از گذشت ۱۲ سال از اکران قسمت دوم، اعلام شد که قرار است قسمت جدیدی از « نابودگر » ساخته شود که خبری غافلگیر کننده برای طرفداران این مجموعه محسوب می شد. در نهایت قسمت جدید این سری با نام « نابودگر : رستاخیز ماشین ها » به اکران درآمد که نتوانست انتظارات بالایی که طرفداران داشتند را برآورده کند و یکی از دلایل مهم این ضعف را می توان عدم حضور جیمز کامرون به عنوان کارگردان اثر دانست. اما ساخته شدن قسمت چهارم این فیلم با نام « نابودگر : رستگاری » در سال ۲۰۰۹، خبری عجیبی بود که هیچکس انتظارش را نمی کشید. قسمت چهارم به دلیل تغییر فضای داستان، نتوانست به موفقیتی، حتی در حد و اندازه های قسمت سوم دست پیدا کند و از « نابودگر : رستگاری » به عنوان ضعیف ترین قسمت از این مجموعه نام برده شد.

575679 498 معرفی فیلم های روز جهان

حال پس از گذشت ۶ سال، بار دیگر قسمتی تازه از فیلم « نابودگر » با نام « نابودگر: پیدایش » ساخته شده که یک حمایت سفت و سخت از جانب جیمز کامرون از این اثر باعث شده تا امیدها نسبت به بازگشت این سری از فیلمها به جایگاهی که در دهه ی هشتاد و نود داشتند، زنده شود. جیمز کامرون پیش از اکران فیلم اعلام کرده بود :« دو قسمت قبلی این آثار را بگذارید کنار، « نابودگر : پیداش » دنباله رسمی فیلمهایی است که من ساخته ام! » این حمایت قاطع امیدها را در دل طرفداران زنده کرد اما آیا حق با جیمز کامرون بوده؟

داستان فیلم مطابق آنچه که می دانیم، در سال ۲۰۲۹ و جنگ میان انسان ها و ربات ها رخ می دهد. جان کانر ( جیسون کلارک ) به نظر می رسد که در جنگ با اسکاینت در حال دست یافتن به پیروزیهایی باشد اما طرف مقابل، رباتی را به گذشته ( سال ۱۹۸۴ ) می فرستد تا مادرِ جان کانر یعنی سارا کانر ( امیلیا کلارک ) را به قتل برساند و به این ترتیب حضور جان کانر هم در آینده منتفی شود. به همین دلیل جان، یکی از اعضای باوفای خود به نام کایل ریس ( جی کورتنی ) را به گذشته می فرستد تا اجازه ندهد مادرش توسط دشمن کشته شود. اما زمانی که کایل به گذشته می رود بر خلاف انتظارش، با سارا کانری مواجه می شود که یک نگهبان ( آرنولد شوارتزنگر ) همواره همراه اوست و…

575680 653 معرفی فیلم های روز جهان

« نابودگر : پیدایش » مثال خوبی از گذشت زمان در تاریخ سینماست. اگر به تاریخ ۳۰ ساله این آثار بنگریم، به خوبی تفاوت دیدگاه سازندگان فیلم از دهه ی هشتاد میلادی تا زمان حال را می توان در سری فیلمهای « نابودگر » مشاهده کرد. تفاوت هایی که از تغییر دیدگاه به ریتم و ضرباهنگ گرفته تا فیلمنامه و پرداخت، همگی نشان از تغییرات بزرگی در راه و روش فیلمسازی داده است.

سری « نابودگر » و مشخصا دو قسمت اول این سری، به لطف حضور جیمز کامرون به عنوان کاگردان، آثار جمع و جوری در بخش فیلمنامه بودند که از ریخت و پاش های بی جهت جلوگیری کرده بودند. این روند در قسمت سوم و مخصوصا در قسمت چهارم دچار لغزش شد و فیلمنامه اثر به گنگ ترین بخش فیلم مبدل شد. اما حالا « نابودگر : پیدایش » تمامی آثار قبلی این سری را پشت سر گذاشته و تبدیل به بدترین قسمت از حیث فیلمنامه شده است.

575683 630 معرفی فیلم های روز جهان

داستات فیلم، داستان آشنای دو قسمت اول « نابودگر » می باشد اما در اینجا با مجموعه ای از اتفاقات مختلف مواجه هستیم که هرگز به مرز پختگی نمی رسند و چنان آشفته و بدون ظرافت مطرح شده اند که به سطحی ترین آثار اکشن این روزهای هالیوود پهلو می زنند.

مقوله « سفر در زمان » در آخرین قسمت از فیلم « نابودگر » چنان باعث آشفتگی فیلم شده که توان تمرکز مخاطب بر جزئیات داستان را سلب می کند. فیلم در سالهای بین ۲۰۲۹، ۱۹۸۴، ۲۰۱۷ می گذرد و مجموعه ای از شخصیت ها و اتفاقات آشنای این سری از فیلمها را بازخوانی می کند تا تماشاگر با دیدن آنها به وجد آید و یک ” یادش بخیر ” نیز بر زبان بیاورد. فیلم هرآنچه که ویژگی های به یاد ماندنی سری فیلمهای « نابودگر » خوانده می شود را یکجا جمع کرده اما با کج سلیقگی کامل آنها را در داستان به کار گرفته است تا تماشاگر با دیدن این حجم از بی سلیقگی، حتی نسبت به قسمت های قبلی احساس عجیبی داشته باشد!

575681 862 معرفی فیلم های روز جهان

شخصیت پردازی و انتخاب بازیگران در « نابودگر : پیدایش » مسلما بدترین بخش فیلم را تشکیل می دهد. بزرگترین ضعف در شخصیت پردازی را می توان در سارا کانر مشاهده کرد که امیلیا کلارک آن را ایفا کرده است. سارا کانر که توسط لیندا همیلتون در دو قسمت اول ایفا شده بود، اینبار پرداختی سطحی و بذله گو دارد که کاملا در تضاد با آنچه می باشد که از سارا کانر مخصوصا در قسمت دوم « نابودگر » سراغ داشتیم.

تکه کلامها و دیالوگ های مشهور قسمت های قبل، اینبار به بدترین شکل ممکن توسط آلن تیلور کارگردان این فیلم، در سکانس های مختلف گنجانده شده است که راوی بخش مهمی از آن سارا کانر می باشد! به نظر می رسد که سازندگان قصد داشته اند خودشان را با پرداخت سطحی این شخصیت ها و نحوه دیالوگ گویی دست بیندازند!

575688 105 معرفی فیلم های روز جهان

دو بِرند اصلی فیلم یعنی آرنولد شوارتزنگر و شخصیت تی ۱۰۰۰ که اینبار یک بازیگر آسیایی آن را ایفا کرده، حتی قادر به نزدیک شدن به آنچه که در « نابودگر ۲ : مشاهده کرده بودیم نیستند. آرنولد شوارتزنگر که سن و سال بالایش محدودیت های زیادی در بخش اکشن برای او بوجود آورده، کارایی لازم را در فیلم ندارد و داستان فیلم نیز به حدی پرت و آشفته است که او کمتر به چشم می آید. مرد جیوه ای هم که اینبار بازاریابی بین المللی باعث شده تا بازیگری کره ای به نام بیونگ هون لی ایفاگر آن باشد، یک نسخه ضعیف شده از رابرت پاتریک در قسمت دوم است. هون لی در سالهای اخیر به نوعی تبدیل به بازیگر نقش منفی بیشتر آثار اکشن هالیوودی شده که از جمله آنها می توان به « قرمز ۲ » و سری فیلمهای « جی آی جویی » اشاره کرد.

575682 368 معرفی فیلم های روز جهان

متاسفانه نقطه قوت اصلی فیلم یعنی اکشن لذت بخش آن نیز در پنجمین قسمت دچار افت کیفیت شده و حتی گاها به حدی می رسد که CGI مربوط به مرد جیوه ای را می توان با نسخه دو دهه پیش مقایسه کرد! درجه بندی سنی فیلم که همانند « رستگاری » به PG-13 سوق پیدا کرده تا فروش بیشتری داشته باشد، سبب شده تا سکانس های اکشن فیلم شامل انفجار اتومبیل ها و فرار و گریز و تخریب باشد و تی ۱۰۰۰ ابدا شبیه به یک نابودگر ترسناک همانند آنچه که جیمز کامرون در قسمت دوم به تصویر کشیده بود نباشد. در اینجا مخاطب می داند که تی ۱۰۰۰ نمی تواند با آن دست های آهنی و تیزش باعث اضطراب مخاطب باشد و همین اتفاق هم در « نابودگر : پیدایش » رخ داده و ما با یک تی ۱۰۰۰ خنثی مواجه هستیم.

575686 934 معرفی فیلم های روز جهان

« نابودگر : پیدایش » بدترین قسمت در میان پنج قسمت به نمایش در آمده از سری فیلمهای « نابودگر » محسوب می شود. انواع و اقسام ایرادات به جدیدترین فیلم « نابودگر » اعم از فیلمنامه، پرداخت شخصیت ها و حتی خلق سکانس های اکشن وارد می باشد. به نظر می رسد که پس از گذشت ۳۰ سال از آغاز داستان « نابودگر » زمان آن رسیده باشد که این ماشین ها برای همیشه خاموش شوند و کسی هم سراغی از جان کانر و مادرش نگیرد.

منبع: برترین ها

 

جهت دانلود دانلود فیلم نابودگر Terminator: Genesys 2015 کلیک کنید


تلگرام پارسی دانلود

مشخصـات

امتیاز دهید :
  امتیاز دهید 
Loading...


ADS
اگر در این مطلب سوال و یا مشکلی دارید کارشناسان ما در هميار رايانه به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما هستند تماس از طریق خط ثابت با شماره : 9099071728
تبلیغات

لینک هـای دانـلود

نکـات و راهنمـا

 • برای دانلود فایل ها از آخرین نسخه نرم افزار IDM دانلود منیجر استفاده کنید.
 • در صورتی که بعد از دانلود فایل در هنگام اکسترکت کردن با ارور مواجه شدید به اینجا مراجعه کنید.
 • در صورت بروز مشکل در دانلود فایل ها تنها کافی است در آخر لینک دانلود فایل یک علامت سوال ? قرار دهید تا فایل به راحتی دانلود شود.
 • فایل هایی که چند پارت دارند را به صورت کامل ( همه پارت ها ) دانلود کنید و در کنار یکدیگر قرار دهید ، سپس پارت اول را انتخاب کرده ، راست کلیک کند و گزینه Extract را کلیک کنید.
 • برای باز کردن فایل های فشرده از نرم افزار WinRAR استفاده کنید.
 • در صورتی که در هنگام اکسترکت کردن اروری مشاهده کردید پارت مورد نظر را Repair کنید مشکل رفع خواهد شد.
 • جهت آموزش تغییر صوت فیلم و سریال ها اینجا کلیک کنید.
 • برای نصب بازی ها و کار با فایل های ISO از نرم افزار Ultra ISO استفاده کنید.
 • برای اجرای فایل ها تصویری با کدک x265 از آخرین ورژن نرم افزار KMPlayer استفاده کنید.
  اشتــراک مطلب در :

نکاتی قبل از ارسال دیدگاه

1. جهت دریافت پاسخ کامل مشکلات خود به انجمن پارسی دانلود مراجعه کنید.
2. نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
3. لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
4. نظراتی که به صورت فینگلیش باشند دیرتر تایید و پاسخ داده میشود.
5. درخواست مطلب و سانسور را از اینجا ارسال کنید.
6. پسورد کلیه فایل ها در صورت نیاز عبارت "www.par30dl.com" می باشد.

شما چه نظری درباره این نوشته دارید؟

 • Mohammadreza گفت:

  این درسته که نمیتونه مثل ترمیناتور ۲ باشه واون بازیگر آسیایی خب معلومه مثل رابرت پاتریک نمیشه! ولی از بین این ۵ قسمت ترمیناتور ۴ که به درد نمیخورد و آدمو به وجه نمی اورد. تازه بازم ترمیناتور۳ که خیلی بهتر از ۴ بود. من نمیدونم شما چه جوری به این نتیجه رسیدید. درسته آرنولد پیر شده و از نظره شما کاراییه لازمو نداره ولی این همین آرنولد که ترمیناتور ۱و۲ رو بهترین فیلم کرد و جزء بهترین فیلم ها شد .
  اصلا ترمیناتور بدون آرنولد معنی نداره. هرچقدرهم این فیلم از نظر شمابدرد نخور باشه
  از ترمیناتور ۴ خیلی بهتره.

 • Mary گفت:

  به نظر من هوادار که فیلم فوق العاده بود مخصوصا احساس پیدا کردن آرنولد این جناب منتقد احتمالا قرصاشو نشسته خورده بوده.

 • مشاهده ادامه نظرات ...

تبلیغات

ADS

دنبال کردن کانـال تلگـرام پارسی دانلود

بـرتـرین هـای انــدروید

حمـایت از پـارسی دانـلود

پیشنهاد ویژه پارسی دانلود

خبـرنــامه

Newsletters

در خبــرنـامه پـارسی دانلود عضو شویــد تا جدیدترین هـای سایت را بلافاصله در ایمیل خـود دریافت کنیـد

آموزش فروش گیفت کارت

فصل هشتم سریال The Walking Dead مردگان متحرک

دانلود بازی FIFA 18

بازی PES 2018

دانلود فیلم مرد عنکبوتی Spider-Man: Homecoming 2017
بستن تبلیغات X
بستن تبلیغات X