چه عواملی باعث می شوند که یک تلفن همراه دیگر تعمیر نشود؟

دسته‌بندی:

رپورتاژ آگهی

نظرات: 0 نظر
نویسنده: مهدی طاهری
بازدید: 94 بازدید
تاریخ انتشار: 23 تیر 1399

از آن جایی که ما آدم های نسل جدید، بخش بزرگی از کارهایمان را به وسیله تلفن همراهمان مدیریت می کنیم، قطعا در لیست اتفاقات ناخوشایند و غیر منتظره ای که برایمان می تواند اتفاق بیفتد این است که ناگهان همین وسیله کوچک و به شدت کاربردی به هر دلیلی نیاز به تعمیرات موبایل پیدا کند و ما را با چالش پیدا کردن مرکز تعمیرات موبایل خوب و تخصصی و البته پرداخت هزینه هایش؛ روبرو کند. اما به شما قول می دهیم که حالت دیگری هم وجود دارد و آن این است که اصلا موبایل شما تعمیر نشود!

عدم مراجعه به موقع به تعمیرکار موبایل برای تعمیرات موبایل

اگر هنگامی که تلفن همراهتان دچار مشکل نرم افزاری و یا سخت افزاری شد، در سریع ترین زمان ممکن به یک تعمیرکار حرفه ای مراجعه نمایید، می توانید امید داشته باشید که تا حد زیادی موبایلتان تعمیر خواهد شد اما در غیر این صورت؛ شانس خاموشی همیشگی تلفن همراهتان را به شدت بالا برده اید!

به طور مثال، آب خوردگی موبایل یکی از مشکلاتی است که اگر در صورت وقوعش در اولین وقت ممکن به یک تعمیرکار موبایل مراجعه نکنید؛ در بدترین حالت ممکن، شاید دیگر موبایلتان حتی روشن هم نشود.

نبود قطعات و ابزار مخصوص برای تعمیر موبایل

یکی دیگر از عواملی که باعث می شود که موبایل شما برای همیشه دیگر تعمیر نشود، نبود قطعات و ابزار آلات مخصوص برای تعمیر آن است و این در حالی است که اگر قطعه و یا ابزار مورد نیاز برای تعمیر یک دستگاه به خصوص، به هیچ عنوان در بازار به خاطر عواملی همچون تحریم وجود نداشته باشد و یا از دور خارج شده باشد، حتی در صورت مراجعه به یک مرکز تعمیرات حرفه ای هم؛ تلفن شما تعمیر نخواهد شد.

تعمیرات موبایل خود را به افراد غیر حرفه ای بسپارید!

با این که تصورش کمی سخت است اما اگر شانس با شما یار نباشد و در صورت خرابی موبایل خود به جایی مراجعه کنید که دانش، تجهیزات، مهارت و از همه مهم تر تجربه کافی در این زمینه را نداشته باشند؛ شاید موبایل شما برای دیگر برای همیشه غیر قابل تعمیر شده و دیگر روشن نشود.

بنابراین همیشه به این امر باور داشته باشید که در زمان خرابی تلفن همراه خود، به یک مرکز تعمیرات معتبر و حرفه ای مراجعه کنید زیرا در اینگونه مراکز در ابتدای امر، وضعیت تلفن همراه شما را از جمله این که آیا قابل تعمیر هست یا نه را به شما اعلام می کنند و شما با اطلاعات بیشتری، تصمیم به تعمیر آن می گیرید.

خرابی قطعات اصلی موبایل

در برخی از موبایل ها، قطعاتی وجود دارد که اگر خرابی موبایل، ناشی از اختلال در عملکرد آن ها باشد، تعمیرات موبایل برای آن ها یک عملیات شکست خورده است! به طور مثال در گوشی های آیفون به این خاطر که برخی از قطعات همچون CPU و یا IC بیس باند، به صورت کاملا اختصاصی و تنها برای آن موبایل و با مشخصاتی منحصر به فرد و خاصی تولید شده، می توان گفت که در صورت خرابی آن ها؛ این موبایل ها دیگر تعمیر نخواهند شد.

تعمیر یک گوشی موبایل، توجیه اقتصادی نداشته باشد!

از آن جایی که برندهای مختلفی در دنیا اقدام به طراحی و تولید تلفن های همراه هوشمند مختلف آن هم در فواصل کم زمانی و با کارآیشی های مختلف نموده اند، گوشی های موبایل با سرعت بسیار بیشتری نسبت به گذشته، قدیمی می شوند. در این میان، موبایل های قدیمی تر، کم کم از دور خارج شده و کار به جایی می رسد که علاوه بر این که قطعات مورد نیاز برای تعمیرشان در بازار به سختی پیدا می شود بلکه شرکت های سازنده آن ها، نر افزارهای آن ها را به روز رسانی نمی کنند.

حال اگر چنین تلفن های همراهی دچار مشکل شده و به تعمیرات موبایل نیاز داشته باشند، گاهی اوقات برای تعمیرشان توجیه اقتصادی وجود ندارد. در اینجور مواقع گاهی پیش می آید که حتی هزینه تعمیرات از سودی که از فروش همان تلفن حاصل می شود، بسیار بیشتر باشد!

در این مطلب، به مهم ترین عواملی که می توانند باعث شوند که پروژه تعمیرات تلفن همراه شما با شکست روبرو شوند را مورد بررسی قرار دادیم. در انتها باید تاکید کنیم که بهترین مشاوره را در زمینه تعمیر موبایل خود می توانید از یک تعمیرکار حرفه ای موبایل و یا با مراجعه به یک مرکز تعمیرات با سابقه در زمینه تعمیر تلفن همراه؛ دریافت کنید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
برچسب‌ها:
مشخصات فایل
  • منبع : پارسی دانلود
password :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.